Portal kominkowy to jedna z opcji obudowania naszego kominka. Wśród portali możemy rozróżnić portale z żeliwa tzw. gotowe oraz portale stworzone z kamienia naturalnego bądź konglomeratów kamiennych. Portal kominkowy to świetne uzupełnienie zabudowy kominkowej. Jest wiele wzorów i materiałów szeroko dostępnych na rynku do stworzenia unikalnego portalu.

Portale dla klasycznych kominków wykonywane są zazwyczaj z kamienia naturalnego - granitu lub marmuru. Dekoracyjne ornamenty portali klasycznych zwykle obejmują takie elementy, jak płaskorzeźby czy kolumny. Ogólny design kominków klasycznych wyraża się poprzez zastosowanie dawnych kształtów i motywów.

Nowoczesny styl portalu jest ucieleśnieniem nowoczesnych pomysłów. Kominki tego typu wyglądają doskonale w XXI wieku, łącząc elementy klasyczne i trendy dzisiejszej mody. Nowoczesne portale powstają przy użyciu rozmaitych materiałów, takich jak: metal, szkło, marmur czy granit.

Styl country jest charakterystyczny dla kominków średniej i małej wielkości o kształcie prostym lub narożnym. Jest to zwykle wykonywane z naturalnych i niedrogich materiałów, takich jak powłoki skalnej, wapienia lub piaskowca. Dodatkowym elementem portalu jest osobna, charakterystyczna dla danego kraju nisza na opał.